Bidet czy warto go mieć w swojej łazience?

Bidet czy warto go mieć w swojej łazience?

Bidet to urządzenie to urządzenie sanitarne, służące do celów higienicznych, dość powszechne w Europie. 

We Włoszech aż 97% domów i mieszkań jest wyposażonych w bidety. Często można je znaleźć także w Ameryce Południowej, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

W Polsce nie jest zbyt popularnym urządzeniem. Traktuje się go tutaj jako zbędny luksus oraz zbytek zajmujący tylko niepotrzebnie miejsce. A może jednak warto zamontować bidet w łazience?

Trochę historii…

Początku bidetów dopatrujemy się w XVII wieku we Francji. Rzeczywiście, był to element wyposażenia luksusowych przestrzeni u arystokracji i w rodzinach królewskich. Przykładem jest Karl Marx, znany arystokrata, ekonomista i filozof, który bidetu używał do mycia brody.

Podobno inni członkowie wysokich klas społecznych bidety wykorzystywali do obmywania swoich modnych wówczas długich wąsów. Były to bardzo ozdobne misy, niczym dzieła sztuki, dlatego często były dawane w prezencie bogatym damom oraz utrzymankom królów.

##23070705,23065557,23062624##

Według danych historycznych dopiero w erze victoriańskiej bidety zostały przeniesione do łazienek i zaczęły pełnić tą samą funkcję co obecnie.

Kiedy warto zamontować bidet?

Dzisiejszy bidet przypomina wyglądem standardową miskę WC. Służy przede wszystkim do podmywania się po skorzystaniu z toalety oraz w celu szybkiego odświeżenia w ciągu dnia.

To ogromny komfort i wygoda, pomocne w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Jest doskonałą propozycją dla osób starszych i ograniczonych ruchowo a także dla kobiet w ciąży. Można powiedzieć, że znacznie ułatwia życie.

Czy warto montować bidet w dużej łazience?

Wiemy już do czego służy bidet, czy warto zatem go zamontować w łazience, zwłaszcza gdy jej metraż jest całkiem spory? Bidet to bardzo przydatne urządzenie, które ułatwia codzienne czynności higieniczne.

Podobno kto raz z niego skorzysta, nie wyobraża już później sobie życia bez bidetu. W dużej łazience nie powinno być problemu, aby go wpasować w wyposażenie pomieszczenia. Można wybierać spośród szerokiej oferty bidetów stojących lub podwieszanych.

Najlepiej zakupić w komplecie z miską ustępową tak, aby zachować tę samą linię wzorniczą. Bardzo ciekawą ofertę bidetów wysokiej jakości, m.in. Omnires czy Ravak, znajdziemy w sklepie plytkilazienki.pl

Czy warto go mieć w małej łazience?

W Polsce winą za małą popularność bidetów obarcza się niewielkie metraże łazienek. Z trudem w nich można pomieścić umywalkę i muszlę klozetową, więc jak tu jeszcze znaleźć miejsce na bidet?

Okazuje się, że nawet w tych najmniejszych pomieszczeniach, miłośnicy bidetów nie muszą z nich rezygnować. Doskonałą alternatywą dla nich jest zakup umywalki wyposażonej w rączkę natrysku. Używa się jej siedząc na toalecie. Prawda, że jest to bardzo sprytne rozwiązanie?  

Po przeczytaniu tego wpisu sami oceńcie, czy warto bidet mieć w łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium