Jak prać ręczniki?

Jak prać ręczniki?

Jednymi z ważniejszych elementów wystroju, a także części użytkowej łazienki są ręczniki. Zwykle są one grube, piękne i bardzo przyjemne. Dobrze dobrane pod względem kolorystycznym mogą być cudowną ozdobą każdej łazienki i nadać jej bardzo przytulnego charakteru. Najczęściej zakup kilku wysokiej jakości, przyjemnych ręczników to spora inwestycja. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby piękne i miłe w dotyku były jak najdłużej, a przez to finał kąpieli miękki i puszysty.

Istnieje kilka prostych zasad, których przestrzeganie gwarantuje, że ręczniki nie utracą swoich pierwotnych właściwości, nie wyblakną, a także nadal będą dobrze chłonąć wilgoć i świeżo pachnieć. Dla długotrwałego efektu warto przykładać wszelkich starań do prania ręczników, a także ich suszenia i przechowywania, co pozwoli na to, aby długo pozostały w dobrym stanie.

Pierwsze pranie ręczników

Każdemu zależy, aby właściwościami, kolorem i miękkością ręczników cieszyć się jak najdłużej. Istnieje bardzo prosty sposób, który pozwoli na to, aby nowe ręczniki świetnie sprawdzały się przy użytkowaniu od samego początku. To, co najważniejsze w kwestii prania oraz dbania o ręczniki zawarte jest przez producenta na metce. Warto zadbać o to, aby nowy ręcznik świeżo przyniesiony ze sklepu obowiązkowo wyprać przed pierwszym użyciem.

Jak prać nowe ręczniki, aby były zdatne do użytkowania? W pierwszej kolejności warto ręcznik namoczyć w zimnej wodzie przez przynajmniej dobę. Zabieg ten pozwoli rozpuścić chemikalia oraz nadmiar barwnika przed korzystaniem z niego. Dobrym sposobem jest dodanie do wody odrobiny octu, który działa cuda, jeśli chodzi o długotrwałe utrzymanie żywych kolorów.

W odpowiednio długo namoczonym ręczniku otwierają się włókna bawełniane, to one odpowiadają za fantastyczną chłonność produktu. Pierwsze pranie, te zaraz po kupieniu ręcznika, jest bardzo ważne. Bez niego nie ma co liczyć na to, aby ręcznik chłonął wilgoć z twojej skóry. Ponadto gwarantuje ono, że zostaną z niego sprane wszystkie składniki chemiczne, które zostały użyte do jego produkcji, a także nieczystości związane z transportem oraz leżeniem na sklepowej półce.

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Zastanawiając się, w jakiej temperaturze prać ręczniki, pierwszych informacji warto poszukiwać na metce. Producent z pewnością podał tam dokładne oraz konkretne wytyczne, których należy przestrzegać, aby prawidłowo prać o ręczniki. Na samym starcie należy pamiętać, że takich produktów nie wolno prać w wysokich temperaturach, ponieważ wpływają one niekorzystnie na materiał, szybko go niszcząc. Jednak są pewne stałe zasady prania ręczników, o których trzeba pamiętać.

W ilu stopniach prać ręczniki to kluczowa kwestia, która w głównej mierze zależy od rodzaju ręczników oraz bawełny, z których są wykonane. Najczęściej na metkach podane są konkretne temperatury, w których należy prać.

##23072502,23062624,23070703##

Większość ręczników pierze się w temperaturach 40 i 60 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że nie należy wygotowywać ręczników w 90 stopniach Celsjusza. Takie potraktowanie ręcznika, zniszczy jego materiał, który utraci zarazem właściwości jak i puszystość, a po wysuszeniu będzie twardy w dotyku.

W taki sposób pierzę się jedynie ręczniki w hotelu bądź w szpitalu, aby mieć gwarancję usunięcia zarazków i bakterii. Do odpowiedniego prania warto wybrać program „ręczniki” lub „pranie delikatne, natomiast większe zabrudzenia lepiej namoczyć w chłodnej wodzie przez godzinę przed myciem albo dodać pranie wstępne do standardowego programu.

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste?

Wspaniałym uczuciem jest po relaksującej kąpieli okrycie się miękkim i przyjemnym ręcznikiem. Ale jak prać ręcznik, żeby były miękkie i puszyste? Istnieje kilka prostych zasad, których przestrzeganie zapewni miękkie i puszyste ręczniki dłużej, niż można się spodziewać. Ważnym punktem jest tutaj sam proces napełniania pralki. Trzeba pamiętać, by nie załadować bębna do oporu, warto ręcznikom dać luz, aby nie były ciasno ubite.

Spowoduje to, że środki piorące dotrą do każdego włókna materiału i zostaną lepiej wypłukane. Jeżeli proszek czy inne chemikalia po praniu zostaną na ręczniku, niestety będzie on później szorstki i sztywny. Żeby łatwiej było pozbyć się pozostałości po środkach na ręcznikach, należy bardzo ostrożnie odmierzać ilość płynu i proszku do ilości pranych rzeczy.

Zwykle recepta na to jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste znajduje się na metce. Szczegółowo należy stosować się do zaleceń na niej podanych. Jednakowo nie wolno obniżać, ani zawyżać dozwolonej temperatury, w której mogą być prane ręczniki. Za wysoka temperatura sprawi, że włókna się osłabiają i tracą swoją elastyczność.

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na to czy ręczniki są puszyste, czy szorstkie i niemiłe jest woda w pralce. Powinna ona być miękka, a to znaczy, że nie może zawierać w sobie wielu minerałów. Zbyt twarda woda będzie działała usztywniająco na materiał ręczników, dlatego jeśli masz dostęp tylko dla takiej, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie do zmiękczania wody. Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że ręczniki zawsze będą miękkie i puszyste, a korzystanie z nich przyjemne i kojące.

Dobrej kondycji ręcznika nie sprzyja systematyczne stosowanie wszelkich płynów do płukania. Poprzez stosowanie za dużej ilości takich środków i osadzanie detergentu na materiale, tkanina może zrobić się szorstka, a nawet może zmniejszyć się jej chłonność. Dobrym sposobem na zmiękczenie ręczników jest dodawanie szklanki octu do każdego prania. Pomaga on bardzo dobrze wypłukać proszek, a co najważniejsze nie osadza się na ręcznikach, przez co nie tracą one swojej chłonności i miękkości.

Jak często prać ręczniki?

Nie da się jednoznacznie i ogólnikowo odpowiedzieć na pytanie jak często prać ręczniki. Częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jednak warto używanych ręczników, które znajdują się w łazience nie przetrzymywać bardzo długo. Używane ręczniki, które znajdują się w łazienkach często są sporym źródłem różnych bakterii.

Łazienka to miejsce, które nie jest najlepiej wentylowane, po kąpielach unosi się w niej para wodna, osiada wilgoć, która jest wciągana przez ręczniki. Najbardziej optymalnym czasem ich prania będzie częstotliwość co 2-3 dni. Zanieczyszczony ręcznik przez bakterie czy drobnoustroje to spore ryzyko dla organizmu. W przypadku choroby warto ręczniki prać jeszcze częściej. Tak samo w przypadku ręczniczków do wycierania rąk, które używane są dużo częściej niż ręczniki kąpielowe.

Suszenie ręczników kąpielowych

Ważną sprawą jest również suszenie ręczników. Nie warto ich wirować, chyba że na minimalnej ilości obrotów, w przeciwnym razie powstają zagniecenia i szybciej się niszczą. Suszyć należy je najlepiej na świeżym powietrzu, a jeśli nie ma takiej możliwości można skorzystać z suszarki bębnowej.

Pamiętaj też o prawidłowym suszeniu ręczników po każdym ich użyciu. Najlepiej je rozwiesić na suszarce bądź wieszakach. Zwinięte mokre ręczniki zaczynają mieć nieprzyjemny zapach butwienia i szybciej rozmnażają się na nich bakterie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium