Nowoczesne wanny

Nowoczesne wanny

Nowoczesne wanny, czyli jakie? Wielu producentów prześciga się w wymyślaniu różnych określeń dla swoich wanien, a słowo nowoczesne jest używane do niemal każdej obecnie produkowanej wanny, w końcu wszystkie są nowe, ale czy nowoczesne? T

o jest również pytanie dla Ciebie, w końcu szukasz w internecie nowoczesnych wanien, czyli jakich?

Właśnie w tym polega problem, że wpisując w wyszukiwarkę frazę „nowoczesne wanny” otrzymujemy po prostu zbiór przykładowych wanien, które dany sklep uznał za godne noszenie tego miana.

My w tym krótkim wpisie chcemy postarać się odpowiedzieć na pytanie czym są nowoczesne wanny i jacy producenci oferują faktycznie wanny, które można określać mianem nowoczesnych.

Nowoczesne wanny

Zacznijmy może od próby zdefiniowania tego w jakiej przestrzeni najlepiej odnajdywałaby się wanna wolnostojąca. Odpowiedź na to pytani jest banalne, bo chodzi oczywiście o nowoczesne aranżacje łazienek.

Obecnie wiele łazienek projektowanych jest w minimalistycznym stylu, można w pewien sposób mówić o ergonomicznym podejściu rodem ze Skandynawii. W łazienkach często widzimy zimne barwy, które kojarzą się z czystością, dominującemu kolorem jest biały.

Jednak kolorystyka w żadnym stopniu nie wpływa na to czy dana łazienka jest nowoczesna, ale podejście do samego projektu pomieszczenia i zastosowanych rozwiązań, już tak.

Można śmiało założyć, że nowoczesne łazienki do takie, które zużywają mniej wody, a to coraz bliżej przybliża nas do wanien, chociaż tutaj mówimy głównie o nowoczesnych wannach z prysznicem.

Minimalistyczna i uporządkowana przestrzeń nowoczesnej łazienki powinna być tworzona przez elementy, które doskonale do siebie pasują. W nowoczesnych łazienkach znajdziemy wanny o lekkiej formie, które nie będą wyróżniać się na tle innych elementów znajdujących się w łazience. Żeby jednak zwrócić choć trochę uwagę na wannę można dobrać do niej designerską baterię wannowo prysznicową.

Wiemy już, że nowoczesna wanna nie powinna być zbyt wyszukana, celujemy raczej w minimalizm i lekkość. Co do tego drugiego elementu jest on powiązany w dużej mierze z materiałem z jakiego wanna powinna zostać wykonana.

Współczesne wanny produkowane są głównie a akrylu i konglomeratu. Oba można nazwać nowoczesnymi, tyczy się to zwłaszcza akrylu, który jest produkowany w całości z jednej tafli tego materiału. Taki akryl jest trwalszy i doskonale wygląda.

Nowoczesna wanna powinna zostać również pokryta nowoczesnym materiałem ułatwiającym czyszczenie i chroniącym przed zarysowaniami. Praktycznie, każdy producent posiada specjalną powłokę, którą pokrywa swoje wanny i kabiny prysznicowe. Niektóre powłoki po pewnym czasie można nakładać również samemu. Akryl utrzymuje temperaturę pokojową, dzięki czemu wchodząc do wanny zawsze będzie ona przyjemna w dotyku, w przeciwieństwie do wanna stalowej, która bardzo się wychładza.

##23075171,23063633,23075286##

Nowoczesne wanny akrylowe również dobrze trzymają ciepło wody, ten współczynnik jest słabszy niż w przypadku wanien stalowych, ale w jest na naprawdę dobrym poziomie.

Wracając jeszcze na chwilę do ekologii, warto wspomnieć, o tym, że nowoczesne wanny muszą być produkowane w zgodzie z europejskimi standardami i mają być bezpieczne dla zdrowia.

Myślę, że udało się nam poruszyć wile istotnych aspektów wpływających na to czy daną wannę można uznać za nowoczesną, przyjrzyjmy się teraz wannom wolnostojącym, z prysznicem i narożnym.

Nowoczesne wanny wolnostojące

Nowoczesne wanny wolnostojące, czyli wanny w głównej mierze skierowane do właścicieli dużych łazienek, chociaż rozróżniamy również wanny wolnostojące przyścienne. Nowoczesna wanna wolnostojąca nie powinna być dyskretna i komfortowa.

Unikaj niepotrzebnych ozdobników i dziwnych rozwiązań. Choć powinno kierować się minimalizmem, to nie znaczy, że wanna ma być nijaka, powinna przyciągać wzrok, ale w nienachalny sposób. Naturalnie powinna również spełniać warunki opisane powyżej, czyli musi posiadać odpowiednią odporność i jakość wykonania. 

Nowoczesna wanna z prysznicem

Jeżeli należysz do grona osób, nie lubiących dylematów wanna czy prysznic, warto zainteresować się nowoczesną wanną z prysznicem. Połączenie tych dwóch funkcji gwarantuje duży komfort i możliwość wyboru ulubionej opcji w konkretnym dniu.

Jeżeli w Twojej głowie pojawiła się myśl posiadania wanny i prysznica, może warto połączyć oba w jedno i w inny sposób wykorzystać przestrzeń? Nowoczesna wanna z prysznicem może zostać wyposażona o dodatkowe parawany nawannowe chroniące podłogę przed nadmiernym chlapaniem.

Nowoczesna wanna narożna

Nowoczesna wanna nie musi posiadać kształtu prostokąta, może być również w formie narożnej. Wanny narożne doskonale odnajdują się w wielu łazienkach, o foremnych kształtach, albo takich, które posiadają spore wnęki do zabudowy.

Mamy nadzieję, że wiesz już trochę więcej nowoczesnych wannach i może znajdziesz w naszym sklepie ofertę dla siebie. Posiadamy szeroki wybór nowoczesnych wanien, które produkowane są przez najlepszych producentów w kraju.

https://plytkilazienki.pl/pl/wanny

do góry

Jeśli masz pytania albo chcesz uzyskać rabat - zadzwoń!

+48 32 227 41 31
Jeśli masz pytania albo chcesz uzyskać rabat - zadzwoń!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium