Panel prysznicowy czy zestaw prysznicowy - Co wybrać?

Panel prysznicowy czy zestaw prysznicowy - Co wybrać?

Panel prysznicowy czy zestaw prysznicowy - Co wybrać?

Podczas urządzania łazienki bardzo często pojawia się dylemat co wybrać - panel prysznicowy czy zestaw prysznicowy. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy kabinę prysznicową, czy stworzymy tylko wnękę. Najważniejszym elementem będzie urządzenie podające wodę, które bardzo często rzutuje na komfort i wygodę kąpieli. W poniższym artykule doradzamy co wybrać, abyś mógł czuć satysfakcję z udanego zakupu. 

Czym się różni panel prysznicowy od zestawu prysznicowego?

Zdaniem wielu fachowców różnice między panelem a zestawem prysznicowym są niewielkie. Te pierwszą są jednak z reguły bardziej rozbudowane, ponieważ oprócz natrysku przesuwnego i głowicy mają niekiedy dodatkowe wyposażenie w postaci dysz do hydromasażu oraz baterię termostatyczną. Panele prysznicowe mają także znacznie bardziej zwartą budowę, a ich integralną częścią jest maskownica, która skrywa wszystkie przewody doprowadzające wodę. 

Zestawy prysznicowe składają się najczęściej z drążka, uchwytu do drążka, słuchawki, węża i zestawu mocującego. Najtańsze modele kosztują niespełna 50 złotych, a niektóre z nich mogą być wyposażone w niewielkich rozmiarów mydelniczkę. Bateria i górna głowica najczęściej musi zostać kupiona oddzielnie. Warto zauważyć także, że wszystkie przewody wodne nie są schowane. 

Jak montować panel prysznicowy i zestaw prysznicowy?

Do każdego zestawu i panela prysznicowego dodawane są zestawy do mocowania. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie najczęściej montowane jest tylko na jednej ścianie, w pobliżu instalacji wodno-sanitarnej. Niezbędne jest także zrobienie odpływu, chyba że kupujemy kabinę z brodzikiem - wtedy ta kwestia jest rozwiązana. Rodzajów odpływów jej kilka. Mogą być w postaci liniowych rynien, a także okrągłych i kwadratowych kratek, czy też narożnych odpływów. 

Co zatem wybrać? Panel czy zestaw prysznicowy? 

Zarówno zestaw prysznicowy, jak i panel ma swoich zwolenników. Wiele zależy od aranżacji całej łazienki i indywidualnych wymagań użytkownika. Warto jednak zastanowić się jeszcze nad tym, jak wybrać odpowiednie rozwiązanie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na design. Panele prysznicowe mogą być w stylu retro albo nowoczesne z zastosowaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno. W zestawach prysznicowych wybór jest nieco skromniejszy, ale wybierając odpowiedni sklep, można znaleźć wiele ciekawych modeli. 

Funkcje, jakie oferuje panel prysznicowy, mogą być różne. Najczęściej jest to bateria, która oszczędza wodę, ale może to być także sygnał dźwiękowy informujący o czasie kąpieli, czy też eko-blokady. W przypadku zestawów wybór jest mniejszy i zazwyczaj ogranicza się do dodatkowych elementów, które należy zakupić osobno. Tak naprawdę funkcji może być bardzo dużo, a wiele zależy od tego, co zaoferuje producent. W dzisiejszych czasach możliwości są nieograniczone, tak więc musimy spodziewać się tego, że oferta zarówno zestawów, jak i paneli znacznie się rozbuduje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium