Kontakt

Joanna  +48 664 493 562

Elżbieta +48 608 380 320

 Stacjonarny +48 32 227 41 31

Grzegorz +48 604 260 271

Daj piątaka dla zwierzaka

Syfony do brodzików

Syfony do brodzików

Syfony do brodzików nazywa się zamknięciami wodnymi, gdyż takie określenie idealnie opisuje ich funkcję, jaką pełnią. Każdy syfon, bez względu na kształt, budowę i wielkość, jest konstrukcją, która nie tylko odprowadza wodę z umywalek, zlewów i brodzików, ale także zabezpiecza je przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Możliwe to jest tylko i wyłącznie specjalnej budowie, która zapewnia pewną ilość wody, stojącej w odpływie, przez którą gazy nie mogą się przedostać. Jeśli rury są ułożone zgodnie ze sztuką budowlaną, to rozwiązanie jest skuteczne, a przy tym niezwykle proste.

Czytaj dalej

Schedpol syfon brodzikowy dla serii Estima, Cameron, Sharper 90 mm SDB90V Schedpol syfon brodzikowy dla serii Estima, Cameron, Sharper 90 mm SDB90V
Producent: Schedpol
Cena: 382,00 zł 439,00 zł
Najniższa cena: 361,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Schedpol syfon brodzikowy dla serii Protos, NonLimits 90mm SDB90PS  Schedpol syfon brodzikowy dla serii Protos, NonLimits 90mm SDB90PS
Producent: Schedpol
Cena: 130,00 zł 155,00 zł
Najniższa cena: 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Jak działa syfon do brodzików?


Syfony do brodzików, aby działały prawidłowo, muszą mieć zapewnioną prawidłową wentylację w rurociągach kanalizacyjnych. Spływ ścieków powoduje bowiem, że zasysane jest powietrze do rur, co przy braku odpowiedniej wentylacji może spowodować wyssanie wody z syfonów. Dodatkowo warto zaznaczyć, że przez wywiewki na pionach wydalane są zapachy kanalizacyjne, co oznacza, że co najmniej jeden pion musi być koniecznie wyprowadzony ponad dach. Resztę pionów można za to pozamykać nakładkami napowietrzającymi, które czasami zakłada się także na długich podejściach.
Zawór, jak każde inne urządzenie, z czasem się zużyje i zepsuje, co oznacza, że musi być zapewniony łatwy i szybki dostęp do niego. Niekiedy montaż takiej nakładki napowietrzającej jest jednak nieco kłopotliwy i utrudniony, dlatego też wybiera się w tym przypadku syfony do brodzików, które mają tę część zintegrowaną. Najczęściej wykorzystuje się je jednak w odprowadzeniach kanalizacyjnych do zmywarek i pralek.

Jakie są rodzaje syfonów?

Syfony do brodzików występują w dwóch rodzajach - samoczyszczącym i czyszczonym od góry. Różnica między jednym a drugim rodzajem polega przede wszystkim na ich właściwościach. Syfony do brodzika samoczyszczące posiadają budowę, która umożliwia ich przepłukiwanie w skuteczny sposób, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia. Dodatkowo minimalizuje to ryzyko powstawania zatorów i w konsekwencji zatykania się odpływów kanalizacyjnych.


Syfony do brodzików czyszczone od góry są bardzo proste w rozmontowywaniu. Wykonuje się tę czynność niezwykle szybko. Polega to na podniesieniu części odpływu kanalizacyjnego i oczyszczeniu jego środka ze zgromadzonych zanieczyszczeń. Takie konstrukcje są kompaktowe, przez co często stosuje się je do modeli charakteryzujących się niewielką wysokością.

Jak wybrać syfon do brodzika?

Syfony do brodzików wybierane powinny być na podstawie kryterium, jakim jest głębokość brodzika i średnica odpływu kanalizacyjnego. Musi on być przede wszystkim dopasowany wysokością. Innym istotnym czynnikiem wyboru jest skuteczność odprowadzania wody, która podawana jest w litrach na minutę. Niezbędne jest więc dostosowanie go pod tym względem do zdolności przepływu wody przez baterię. W przypadku, gdy wartość
odprowadzania wody będzie zbyt niska, woda będzie się zbierać w brodziku i mozolnie spływać.

do góry

Jeśli masz pytania albo chcesz uzyskać rabat - zadzwoń!

+48 32 227 41 31
Jeśli masz pytania albo chcesz uzyskać rabat - zadzwoń!
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium