Kontakt

Joanna  +48 664 493 562

Elżbieta +48 608 380 320

 Stacjonarny +48 32 227 41 31

Grzegorz +48 604 260 271

Daj piątaka dla zwierzaka

Akcesoria dla osób niepełnosprawnych

Łazienka powinna być przyjaznym miejscem, w którym bez problemu można zatroszczyć się o higienę osobistą. Dlatego dla osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy ofertę akcesoriów łazienkowych na czele z uchwytami. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na akcesoria do łazienki dla niepełnosprawnych i seniorów.

Czytaj dalej

 

Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych

Tradycyjne łazienki rzadko kiedy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak można to zmienić na kilka sposób a jednym z najpopularniejszych są akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych, które ułatwiają poruszanie się w łazience. Korzystanie z urządzeń sanitarnych staje się prostsze, a tego typu akcesoria sprawdzą się również w domu seniorów czy osób po różnego rodzaju chorobach. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla osób niepełnosprawnych są uchwyty i poręcze oraz siedziska prysznicowe.

Uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych

Warto podkreślić, że optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie łazienki dostosowanej w pełni do potrzeb osoby niepełnosprawnej np. poruszającej się na wózku inwalidzkim. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że rzadko kiedy jest taka możliwość, więc akcesoria do łazienek takie jak uchwyty i poręcze pozwalają w pewnym stopniu zdecydowanie ułatwić codzienną higienę.

Uchwyty dla osób niepełnosprawnych montowane są zasadniczo w dwóch miejscach przy toalecie i kabinie prysznicowej lub wannie. Dzięki nim jest zapewnione dobre podparcie i nie trzeba kombinować z opieraniem się o umywalkę ścianę czy inne elementy znajdujące się w łazience. Montując uchwyty należy dobrać odpowiednia wysokość, aby osoba niepełnosprawna nie miała problemu z przemieszczeniem się z wózka na sedes czy do miejsca kąpielowego.

Jakie cechy wyróżniają uchwyty do łazienek dla niepełnosprawnych i osób starszych? W głównej mierze chodzi o jakość wykonania i wytrzymałą konstrukcje. Uchwyt nie może się wyginać nie mówiąc już o ryzyku załamania. Powinien utrzymać bez problemu nacisk osoby, która będzie z niego korzystać. Sam uchwyt to jedno, liczy się również sposób montażu. Jeżeli uchwyt będzie montowany na solidnej ścianie z wykorzystaniem dobrych mocowań to dobrze, ale współczesne budownictwo preferuje dużo ścianek działowych z karton-gipsu, do którego co najwyżej plakat można przykleić. Wtedy warto sięgnąć po uchwyty na słupku montowane do posadzki. Niektóre uchwyty wyposażone są w dodatkowe koszyczki na mydło czy papier toaletowy.

W naszym sklepie uchwyty nazywane są również poręczami, gdyż faktycznie spełniają taką samą funkcję, ale nie są dokładnie tym samym. Często poręcze posiadają zawiasy, które pozwalają składać poręcz. Składane modele najlepiej sprawdzają się w łazienkach, z których korzystają osoby niepełnosprawne jak i takie, które nie mają problemów z układem ruchowym.

Akcesoria do łazienki dla osoby niepełnosprawnej

W naszym sklepie oferujmy Państwu sprawdzone produkty pomagające osobą niepełnosprawnym w łatwiejszym korzystaniu z łazienek. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na uchwyty, poręcze i siedziska w atrakcyjnych cenach.

Polecamy zapoznać się również z naszą ofertą na

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium