Kontakt

Joanna  +48 664 493 562

Elżbieta +48 608 380 320

 Stacjonarny +48 32 227 41 31

Grzegorz +48 604 260 271

Daj piątaka dla zwierzaka

Bidety

Bidet stanowi dodatkowy element wyposażenia łazienki, który w znaczny sposób odmienia funkcjonowanie jej użytkowników i ułatwia dbanie o wysokie standardy higieny. W Polsce bidety cieszą się  coraz większą popularnością, a grupa klientów zaopatrująca się w nie stale rośnie. Projektując łazienkę, warto pomyśleć o kompleksowym elementach armatury łazienkowej.

Czytaj dalej

Bidet w łazience gwarancją lepszej higieny

Nie bez przyczyny bidet montowany jest w bliskim sąsiedztwie z toaletą - łączą je wspólne cechy funkcjonalne, których nadrzędnym celem jest zapewnienie komfortu i możliwie najwyższej higieny. Korzystanie z bidetu w prosty i stosunkowo szybki sposób pozwala na zachowanie czystości miejsc intymnych, ale nie tylko. Z jego nieocenionych funkcji korzystają ludzie w każdym wieku, szczególnie osoby z niepełnosprawnościami lub osoby w podeszłym wieku ze względu na swoje ograniczenia motoryczne. Bidety sprawdzają się nie tylko w okresie letnim, kiedy występuje nadmierna potliwość ciała, ale również w pozostałe dni roku, kiedy chcemy zadbać o higienę, oszczędzając przy tym pieniądze - poprzez wybieranie podmycia się zamiast kilkunastominutowej kąpieli. 

Montaż bidetu niemal niczym nie różni się od montażu innych elementów wyposażenia łazienki, takich jak WC czy umywalki. 

Bidet podwieszane / ścienne

Bidet ścienny to wyjątkowy element łazienkowy, stanowiący ceramikę przymocowaną do ściany z zastrzeżeniem, że ta ściana jest solidna i adekwatna do noszenia ciężaru. Alternatywnie, bidet można zainstalować przy użyciu stelaża podtynkowego, choć wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy, aby zapewnić właściwe dostawy wody oraz właściwe odprowadzenie ścieków.

Bidety podwieszane - zalety

Bidety podwieszane świetnie sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach, gdzie konieczna jest oszczędność miejsca na pozostałe elementy wyposażenia łazienkowego. Dodatkowym ich atutem jest możliwość podwieszenia bidetu na indywidualnej, dopasowanej pod nasze potrzeby i preferencje wysokości - w ten sposób z bidetu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Ten rodzaj bidetu jest częściej wybierany przez osoby, które zwracają szczególną uwagę na względy estetyczne wyposażenia - utarło się, że bidety podwieszane są bardziej luksusowe niż bidety wolnostojące. Istotne jest jednak, by pamiętać, że ich montaż jest skomplikowany i czasochłonny. Mitem jest, że bidet w małej łazience nie ma prawa bytu - wystarczy jedynie dobrać odpowiedni sposób montażu, aby cieszyć się jego funkcjonalnością i komfortem użytkowania. 

Bidety wolnostojące

Bidety wolnostojące są przymocowane do podłogi i/lub ściany, a istotnym elementem jest dokładne uszczelnienie obszaru między ceramiką a posadzką. Dzięki temu konstrukcja zawiera w sobie ukryty odpływ oraz wszystkie elementy odpływowe, co wpływa pozytywnie na estetykę i ułatwia utrzymanie bidetu w czystości.

Jako dodatkowe akcesoria, proponujemy rozważyć zakup deski bidetowej. Choć nie jest to obligatoryjny element wyposażenia bidetu, to w przypadku planowanego montażu bidetu z deską, należy wybrać ceramikę z odpowiednio rozmieszczonymi otworami. Dobrze jest wybierać deskę bidetową z tej samej kolekcji produktowej, co deska WC, aby zachować spójność stylistyczną całej łazienki.

Bidety wolnostojące - zalety

Wśród korzyści stojących za montażem bidetu wolnostojącego wymienia się m.in. ponadczasowość rozwiązania, dostosowanie go do już istniejącej instalacji wodnej i odpływu. Dodatkowo bidety wolnostojące w niektórych projektach łazienek wyglądają korzystniej - potrzebują więcej miejsca, więc lepiej sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie kontakt dna bidetu z podłogą stworzy wrażenie jedności aranżacyjnej i symetrii łazienki. 

Jak wybrać odpowiedni bidet?

W zależności od metrażu łazienki, preferowanego sposobu montażu, estetycznych upodobań i budżetu klient może wybrać spośród różnych, wyselekcjonowanych opcji wysokogatunkowych bidetów. Przestrzeń, w której znajdzie się dodatkowy element wyposażenia łazienki powinien pasować do reszty wnętrza, dlatego warto zaplanować kształt, model, wielkość (uwzględniając również funkcjonalność) oraz kolor bidetu.

Nasz sklep dba o to, by stale poszerzać swoją ofertę elementów wyposażenia łazienkowego, dlatego przedstawiamy klientom wysokogatunkowe bidety wolnostojące i podwieszane dostępne w różnych modelach i odmiennych wersjach cenowych. Decydując się na zakupy w sklepie plytkilazienki.pl każdy nasz klient zyskuje pewność, że dostosuje produkt do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium