Easy Clean

Kabina prysznicowa ze szkłem samoczyszczącym

W polskich łazienkach coraz rzadziej widuje się wanny, szczególnie w mieszkania projektowanych w nowoczesnym stylu. Kabiny prysznicowe zajmują mniej miejsca i w pewien sposób ograniczają zużycie wody, gdyż nie zachęcają do napełniania całej wanny wodą. Są również łatwiejsze w czyszczeniu, a rozwój technologii pozwala stosować różne ciekawe rozwiązania, które skutecznie wpływają na czas koniczny do poświęcenia na sprzątanie. Jednym z takich rozwiązań jest powłoka Easy Clean inaczej nazywana powłoką samoczyszczącą. Przyjrzyjmy się jej dokładanie i sprawdźmy czy faktycznie działa.

Jak działa powłoka EasyClean ?

Powierzchnia szkła, która wydaje się nam idealnie gładka, w rzeczywistości posiada mikroskopijne pory i wyżłobienia, w których gromadzi się kamień. Szkło narażone na czynniki zewnętrzne degraduje się co jest zauważalne po upływie lat a czasem miesięcy. Powłoki ochronne gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. Dzięki właściwościom hydrofobowym krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów.

 

 

Powłoki ochronne gwarantują skuteczną i długotrwałą ochronę przed korozją oraz utrzymanie wysokich walorów estetycznych wyrobów. Dzięki właściwościom hydrofobowym krople wody nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają, nie pozostawiając osadów.

Powłoka EasyClean to polimerowa warstwa ochronna nakładana w procesie obróbki szkła. Niestety pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecamy odświeżanie warstwy ochronnej środkiem EasyClean Glass Protector. 

Szyby przed nałożeniem powłoki są dokładnie oczyszczane i podgrzewane, aby zapewnić lepszą przyczepność warstwy hydrofobowej. W specjalnej komorze aplikowana jest powłoka, która potem utrwalana jest termicznie. Ostatnim etapem jest polerowanie tafli szkła w celu aktywacji właściwości hydrofobowych powłoki oraz poprawienia odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

 

Zobacz proces nakładania powłoki ochronnej EasyClean na szkło w kabinach prysznicowych.

 

Jak często należy odświeżać powłokę ochronną EasyClean?

Powłokę EasyClean należy odświeżać środkiem Glass Protector co 6 miesięcy, ale okres jest bardziej umowny, gdyż wszystko zależy od sposobu czyszczenia szkła oraz częstotliwości brania prysznicu. Wpływ na termin odświeżenia powłoki ma również twardość wody.

Jakimi środkami czyścić i pielęgnować kabiny pokryte powłoką EasyClean?

Do czyszczenia kabin z powłoką EasyClean zalecamy płyny Glass Cleaner i Glass Protector.

Jak rozpoznać szkło z powłoką EasyClean?

Krople wody na szybie z powłoką EasyClean nie utrzymują się na powierzchni, tylko spływają. Aby określić, która strona szkła pokryta jest powłoką EasyClean proponujemy przeprowadzić test grubym mazakiem. Na szkle z powłoką EasyClean ślad zrobiony mazakiem rozpływa się. Szyby posiadają fabrycznie naklejki od strony powłoki.

 

szkło samoczyszczące

 EasyClean

 

Czy warto kupić kabinę prysznicową ze szkłem samoczyszczącym?

Powłoki hydrofobowe skutecznie wpływają na czystość kabiny prysznicowej. Jednak powłoka powłoce nie jest równa, różne firmy stosują własne powłoki, które posiadają różne nazwy handlowe i są nanoszone w różny sposób: na zimno i gorąco po hartowaniu szkła oraz na wcześniejszym etapie, za nim dojdzie do hartowania.

Powłoka EasyClean należy do firmy Radaway i została sprawdzona w boju wielokrotnie. Radaway to marka słynąca z produkcji sprzętu do łazienek wysokiej jakości. Swoje powłoki nanoszą na zimno w formie natrysków, które później są równomiernie wcierane w szkło. Tego typu powłoki charakteryzują się niższymi kosztami produkcyjnymi co ma wpływ na ostateczną cenę kabin prysznicowych. Prawidłowe czyszczenie powłoki gwarantuje, że ta przetrwa nawet kilka lat, ale  trzeba stosować się do zaleceń producenta, wśród których jest czyszczenie kabiny tylko wybranymi preparatami oraz nie używanie szorstkich powłok podczas czyszczenia.

Szkło, pomimo iż wydaje się jednolitym i w pełni płaskim elementem kabiny prysznicowej tak naprawdę nie jest w pełni gładkie i wymaga regularnego czyszczenia. Powłoki typu EasyClean pozwalają na lepsze zabezpieczenie szkła oraz zachowanie większej higieny. Jeżeli jest to dla Ciebie istotny aspekt warto rozejrzeń się za kabinami wykorzystującymi szkło samoczyszczące. W tym celu polecamy odwiedzić stronę z kabinami prysznicowymi.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium