Kabina prysznicowa - wybór i montaż

Wybierając brodzik oraz kabinę prysznicową o asymetrycznym kształcie należy zacząć od wyznaczenia ich właściwej strony

Brodzik prysznicowy lewy Brodzik prysznicowy prawy

Wybieramy typ brodzika

Poniżej przedstawiono cechy brodzików prysznicowych dostępnych w naszym sklepie plytkilazienki.pl

Typy brodzików prysznicowych Typy brodzików prysznicowych

Wskazówki montażu kabin prysznicowych Radaway

Standardem wśród producentów kabin prysznicowych jest podawanie wymiarów kabiny jako wymiarów brodzika, na którym jest ustawiana. W rzeczywistości wymiary zewnętrzne kabiny są mniejsze, ponieważ jest ona montowana w odległości około 10 mm od krawędzi brodzika. W przypadku kabin, bezprofilowych montowanych bez tradycyjnego brodzika, bardzo istotny jest jeszcze jeden wymiar – odległość od ściany do linii szyby. Wymiar ten jest mniejszy od wymiaru zewnętrznego kabiny i zależy od szerokości profilu przyściennego.

Poniższy rysunek przedstawia umiejscowienie kabiny na płycie prysznicowej oraz różnicę pomiędzy wymiarem zewnętrznym kabiny (A1, A2) a wymiarem do linii szyby(X1, X2).

Montaż kabiny prysznicowej Wskazówki montażu kabiny

Jeżeli chcemy wydzielić przestrzeń prysznicową innym kolorem płytek w taki sposób, aby ich granica przebiegała w linii szyby, bez konieczności zamawiania kabiny niestandardowej, należy prawidłowo obliczyć odległość od ściany do linii szyby przy pomocy podanego poniżej wzoru:

X1 = A1 – Z1, X2 = A2 – Z2

A1, A2 – wymiary zewnętrzne kabiny; należy je odczytać w tabelkach w katalogu kabin prysznicowych RADAWAY

X1, X2 – wymiary kabiny do linii szyby; jest to różnica pomiędzy wymiarami zewnętrznymi kabiny i wartością Z, która jest różna w zależności od serii kabin; poniżej w tabelce znajdują się wartości Z dla poszczególnych serii:

Seria kabin Z1 Z2
Modo I* (A)0 (B)0
Modo II* (A)0 (B)20
Modo III* (A)20 (B)0
Espera 12 12
Carena 6 6
Eos KDD, KDD-B, PDD, DWD, DWB, DWJ 13 13
Eos KDJ, KDJ-B 20 13
Fuenta 20 20
Almatea 20 20
Essenza 20 20

Zapraszamy do obejrzenia filmów, w których serwisanci Radaway pokażą jak w prawidłowy sposób zamontować wybrane modele kabin prysznicowych.

Szybciej się już nie da - montaż płyty brodzikowej z odpływem liniowym. 100 % pewności że Twoja kabina nie będzie przeciekać sąsiadowi przez sufit.

Przypominamy!
Wszystkie produkty Radaway posiadają gwarancję 3 lata

Radway 3 lata gwarancji

Zapraszamy do obejrzenia ostatnich programów Dekoratornia w którym pokazano jak szybko i sprawnie zamontować kabiny prysznicowe Radaway

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium