Kabina prysznicowa czy wanna ?

Poniższy materiał zamieszczony został dzięki uprzejmości firmy

Kabiny prysznicowe New Trendy

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NEW TRENDY

Jesteśmy polską firmą, która już od 2006 roku stale powiększa grono klientów na terenie kraju i nie tylko. Dziesiątki tysięcy domów i mieszkań, w których już stanęły nasze kabiny prysznicowe są najlepszą miarą jakości i dowodem na to, że warto nam zaufać.

Kabiny prysznicowe New Trendy są konstrukcją ze szkła i aluminium - to główne materiały użyte do ich budowy. Nie stosujemy w kabinach tworzyw sztucznych jako wypełnień - używamy do tego celu bezpiecznego szkła hartowanego o różnych grubościach, zależnie od linii produktu. Nasze kabiny prysznicowe wyposażamy w trwałe, mosiężne zawiasy lub podwójne, łożyskowane rolki, w celu zapewnienia wysokiej bezawaryjności. Szkło w wybranych modelach kabin jest impregnowane w procesie produkcji, nanosimy na jego powierzchnię mikrocząsteczkową powłokę Active Shield, która ułatwia utrzymanie szklanych powierzchni w czystości.

Produkty New Trendy spełniają restrykcyjne europejskie normy, a ich jakość jest pod stałą  kontrolą. Dbałość o jakość i bezpieczeństwo została wyróżniona nagrodą Jakość Roku 2009.  Oferujemy kompletną obsługę sprzedaży: fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju oraz ciągłą dostępność części zamiennych. Stworzyliśmy linie produktów Platinum, Gold oraz Silver, aby móc przejrzyście zaprezentować różnorodność asortymentu oraz standardów, w jakich są utrzymane nasze kabiny prysznicowe.

KABINA CZY WANNA ?

Mnogość nowoczesnych rozwiązań łazienkowych pozwala obecnie na idealne dopasowanie wyposażenia łazienki do własnych preferencji. Przy wyborze kierujemy się najróżniejszymi kryteriami. Jedni marzą o wyjątkowej stylistyce, inni kierują się ergonomią i funkcjonalnością.  

Obecnie każdy z tych wariantów - kabiny prysznicowe i wanny, zaspokoi potrzeby różnych klientów. Istnieją jednak przynajmniej dwa ważne aspekty dające kabinie prysznicowej przewagę. Możliwość dopasowania do wielu modeli kabin brodzika prysznicowego o głębokości nawet 24 cm powoduje, że otrzymujemy zestaw o stosunkowo niewielkich wymiarach wewnętrznych, zachowując niektóre funkcje wanny.

Innym istotnym zagadnieniem jest ekologia. Objętość słodkiej wody na Ziemi szacowana jest na około 35 mln km3. Uważasz, że to dużo? Nie. Zapotrzebowanie na wodę na świecie nieustannie rośnie, a ta liczba to tylko około 2,5% ogólnych zasobów wód. Rozmieszczenie zasobów słodkiej wody na Ziemi jest  nierównomierne. Niestety, większość regionów na wodnej mapie świata jest zagrożonych deficytem wody lub wręcz cierpi na dotkliwy brak wody, a mieszkańcy tych obszarów pokonują często wiele kilometrów każdego dnia, aby zdobyć odrobinę wody nadającej się do picia. Może jeszcze tego nie wiesz, ale decydując się na prysznic zamiast wanny możesz zaoszczędzić nawet 150 litrów wody podczas każdej kąpieli. Jasne jest więc, że decyzja o zakupie kabiny prysznicowej to nie tylko ulga dla portfela, ale także Twoje czyste sumienie!

POZNAJ LINIE PRODUKTÓW NEW TRENDY 

Linia Platinum to najwyższej jakości produkty odpowiadające najnowszym trendom we wzornictwie, będące połączeniem wyrafinowanego stylu i dyskretnie zastosowanej zaawansowanej techniki. Do budowy kabin prysznicowych Linii Platinum stosujemy gwarantujące bezpieczeństwo hartowane szkło o grubości 8 mm. Dodatkowo jest ono wyposażone w powłokę Active Shield, chroniąca je przed osadzaniem się zanieczyszczeń.

Linia Gold to szeroki wybór kształtów, rozmiarów i rozwiązań pozwalających na efektywne wykorzystanie przestrzeni w łazience. Produkty tej linii z pewnością znajdą uznanie wśród osób poszukujących kabiny prysznicowej w wersji ekonomicznej, ale oferującej ciekawe wzornictwo. Kabiny prysznicowe linii Gold wyposażone w szkło czyste posiadają również powłokę Active Shield.

CZYM JEST KABINA PRYSZNICOWA

Podstawowym zadaniem kabiny prysznicowej jest umożliwienie wygodnej kąpieli przy jednoczesnej osłonie łazienki przed zachlapaniem. Kabiny dostępne obecnie na rynku mają różną konstrukcję, która wpływa na jej funkcjonalność, trwałość oraz Twoją wygodę korzystania z łazienki. Dobra kabina prysznicowa, dzięki użytym do jej produkcji materiałom i sposobie konstrukcji, powinna gwarantować bezpieczeństwo jej użytkownikom i pomieszczeniu, w którym się znajduje.  

Kąpiel w kabinie powinna być chwilą całkowitego relaksu i swobody. Woda kierowana na ciało z zestawu natryskowego z pewnością zostanie zatrzymana we wnętrzu kabiny, pod warunkiem jej prawidłowego montażu. Mimo to, nie należy przesadzać z testowaniem wytrzymałości uszczelek i miejsc styku ze ścianą czy brodzikiem przy pomocy silnego strumienia wody z niewielkiej odległości. Takie działanie nie jest typowym sposobem użytkowania kabiny, więc długotrwałe próby tego rodzaju mogą doprowadzić do pojawienia się wycieków.

POWŁOKA  ACTIVE SHIELD I INNE UNIKALNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Wyposażyliśmy wybrane produkty w przyjazne rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że codzienne czynności stają się o wiele prostsze. Szkło kabin prysznicowych z Linii Platinum zaopatrzone jest w system Active Shield. Jest to nowoczesna powłoka chroniąca szkło kabiny prysznicowej przed zabrudzeniami powstającymi w wyniku osadzania się kamienia z wody oraz pozostałości po kosmetykach.

Rozwiązaliśmy także częsty problem niedrożności dysz zestawów natryskowych. Powodem tego typu awarii również jest kamień z wody. Dysze naszych paneli prysznicowych i deszczownic wykonane są z miękkiej gumy, dzięki czemu czyszczenie ich z osadów jest o wiele łatwiejsze.

Wprowadziliśmy także rewolucyjne rozwiązanie o nazwie Smooth Move, stosowane w drzwiach przesuwnych kabin prysznicowych z najnowszych serii. Pojawiły się w nich rolki skonstruowane tak, aby właściwie całkowicie wyeliminować ryzyko ich uszkodzenia. Już sam ich wygląd sugeruje, że jest to wyjątkowo solidna konstrukcja.

W większości kabin z drzwiami uchylnymi stosujemy zawiasy, które unoszą lekko szkrzydło drzwi podczas otwierania. Dzięki temu dolna uszczelka drzwi nie niszczy się w wyniki „przeciskania” przez próg, a po zamknięciu drzwi jest do niego lekko dociśnięta, co poprawia szczelność kabiny.

WYBÓR KSZTAŁTU KABINY

Kabiny prysznicowe półokrągłe narożne

 • ULTIMA – klasyczny kształt i najnowsza technologia. Jest to kabina z podwójnymi drzwiami przesuwnymi, które posiadają wyjątkowy system jezdny oparty na supertrwałych rolkach.
 • ELEGANTA, KOMFORT, MERANA – kabiny z drzwiami uchylnymi, dzięki którym uzyskujemy szersze wejście. Szczególnie korzystne w większych łazienkach, ze względu na otwieranie drzwi na zewnątrz.
 • PRAKTIC, OPTIMA – kabiny półokrągłe z drzwiami przesuwnymi – ten system otwierania drzwi oszczędza przestrzeń w łazience i chroni podłogę przed zachlapaniem.

Kabiny prysznicowe kwadratowe i prostokątne

 • DIORA – absolutna nowość ze względu na rewolucyjny system rolek, zapewniający wysoką bezawaryjność.
 • RENOMA jest kabiną zbudowaną z drzwi i ścianki. Możliwy jest także montaż samych drzwi prysznicowych we wnęce.
 • MODENA to seria drzwi uchylnych oraz ścianek pozwalających na dowolne łączenie elementów i tworzenie kabin o niestandardowych wymiarach. Drzwi i ścianki tej serii są dostępne w całej gamie wymiarów. Również ta seria pozwala na montaż samodzielnych drzwi wnękowych.
 • PIAZA jest kwadratową kabiną z podwójnymi drzwiami przesuwnymi, dostępną w dwóch opcjach wysokości.

Drzwi wnękowe

 • Modele MODENA, RENOMA, CORRINA, umożliwiają montaż samodzielnych drzwi prysznicowych we wnęce, co daje ciekawy efekt i wprowadza do łazienki ducha nowoczesności.

Kabiny prysznicowe asymetryczne

 • MAXIMA, KOMFORT I ELEGANTA – asymetryczny kształt daje wygodę użytkowania i w wielu przypadkach pozwala łatwiej zainstalować kabinę nawet w niewielkiej łazience.

Kabiny prysznicowe pięciokątne

 • AZURA – jej pięciokątny kształt jest ciekawy i świetnie sprawdza się także w małych łazienkach, ponieważ pozwala zaoszczędzić przestrzeń dzięki ukośnym drzwiom.

Kabiny prysznicowe przyścienne

 • OLIMPIA , RONDO I CIRCUS – tym kabinom należy się miejsce przy najbardziej wyeksponowanej ścianie łazienki. Każda z nich cieszy oko i oferuje duży komfort użytkowania swoją przestronnością.

Kabiny prysznicowe typu walk-in

 • INTEGRA , MODUS – serie kabin prostokątnych, pozbawionych tradycyjnych drzwi. Jednocześnie układ ścianek kabiny chroni podłogę przed zachlapaniem.

KSZTAŁT BRODZIKA - WAŻNA DECYZJA

Wybór brodzika prysznicowego, który znajdzie się pod kabiną, to ważna decyzja. Co prawda jego kształt widziany "z góry" jest uwarunkowany kształtem kabiny, ale brodziki są bardzo zróżnicowane pod względem swojej konstrukcji i głębokości.

Po pierwsze, istnieje wybór pomiędzy brodzikami bardzo płytkimi, które świetnie komponują się we wnętrzach nowoczesnych łazienek (5cm wysokości), brodzikami o przeciętnych, popularnych wysokościach (pomiędzy 7 a 17cm), oraz wysokimi brodzikami (30-40cm) o głębokości 20-30cm. Nie bez przyczyny proponujemy taką różnorodność brodzików prysznicowych. Ich wymiar jest nie tylko kwestią estetyki, ale ma istotny wpływ na funkcjonalność zestawu i wygodę użytkowników. Nasze doświadczenie pozwala podpowiedzieć, że głębokie brodziki często  są wybierane do mieszkań, gdzie wielkość łazienki nie pozwala na zainstalowanie odpowiednio wygodnej wanny – wtedy głęboki brodzik świetnie sprawdza się np. przy kąpieli małego dziecka. Płytkie brodziki prysznicowe w połączeniu z kabinami z szerokim wejściem często znajdują uznanie wśród osób starszych, którym takie rozwiązanie znacznie ułatwia codzienną higienę. To świetny przykład połączenia piękna i funkcjonalności nowoczesnego wzornictwa. Poza tym, do wyboru pozostaje jeszcze sposób montażu brodzika. O ile te ultra płytkie modele to wyłącznie brodziki posadzkowe, to brodziki o większej wysokości są instalowane na stelażu lub podstawie styropianowej i pozwalają na „zamaskowanie” swojej konstrukcji przy pomocy akrylowej obudowy lub glazury.

PIELĘGNACJA KABIN I AKCESORIÓW

Kabina prysznicowa i brodzik, choć tworzą stabilną całość, są wykonane z materiałów lubiących odpowiednią pielęgnację. Podstawą jest, dbać o ich czystość na bieżąco, wtedy nie będzie konieczności walki z uciążliwymi, od dawna nagromadzonymi osadami. Na pewno nie należy stosować środków żrących lub ściernych, to samo dotyczy ostrych narzędzi. Najlepsze do bieżącego utrzymywania kabiny w czystości będą preparaty do czyszczenia kabin prysznicowych znajdujące się w naszej ofercie. Najbardziej wyeksponowanym elementem kabiny są jej powierzchnie szklane. Gromadzący się na nich kamień z wody, osady z mydła, wyglądają nieładnie i mogą szkodzić szkłu. Dobrym sposobem na pozbycie się takiego problemu na długo jest stosowanie impregnatów, specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji szkła. Większość modeli naszych kabin prysznicowych posiada szkło pokryte w procesie produkcji mikrocząsteczkową powłoką Active Shield, która przez długi czas nie będzie pozwalała zabrudzeniom osadzać się na powierzchni kabiny. Powłoka wymaga jednak konserwacji, dlatego zaleca się stosowanie preparatów do pielęgnacji kabin nie rzadziej niż co pół roku oraz podstawową, bieżącą dbałość o czystość kabiny.

 

Tutaj pobierzesz katalog wszystkich produktów firmy New Trendy (kliknij w zdjęcie poniżej)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium