Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wanny wolnostojącej?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wanny wolnostojącej?

Projektując swój pokój łazienkowy zwracamy uwagę na wiele detali. Jednak czy to na pewno one stanowią sedno poczucia komfortu w łazience? Ważnym elementem znajdującym się w łazience jest wanna - to ona jest gwarantem błogich chwil spędzonych na kąpieli.

Jaka wanna będzie najlepsza do luksusowej łazience?

Dzisiaj istnieje szereg różnych możliwości wyboru wymarzonej wanny do łazienki. W końcu to kluczowy element w jej designu i użytkowaniu. Jeśli cenisz sobie elegancki wygląd, a twoim marzeniem zawsze była ekstrawagancka łazienka, w której chciałbyś spędzać długie godziny to znaczy, że poszukujesz wanny wolnostojącej. To ponadczasowy design oraz jej funkcjonalność. Dzięki temu, że jest wolnostojąca idealnie dopasowuje się do otoczenia, ponieważ można ją postawić w dowolnym miejscu. Oderwanie się od schematu prysznica i ściany przy wannie to eksplozja wolności w łazience, która zachęci do długich oraz aromatycznych kąpieli.

##23073404,23072309,23060396##

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę wolnostojącą?

Poza jako pierwszym rzucającym się w oczy wyglądem wanny, warto zwrócić uwagę na jej parametry, wielkości oraz materiał, z którego została wykonana. W końcu chcemy z niej korzystać, a nie tylko na nią patrzeć.

Materiał

Nowoczesne wanny wolnostojące są wykonane przede wszystkim z kompozytu sanitarnego. Dzięki temu nasz produkt cechuje się ogromną wytrzymałością i odpornością na zniszczenia. Wanny, które pokryte są warstwą Gelcoatu mają zasadniczą zaletę - jest to powłoka twarda jak szkło, antybakteryjna, na której nie rozwijają się bakterie oraz jest odporna na wszelkie zniszczenia a także zabrudzenia.

Wyprofilowane dno wanny

Wybierając swoją wannę wolnostojącą, warto nie patrzeć jedynie na jej zewnętrzny wygląd, lecz spojrzeć “do środka”. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jej wewnętrzne wyprofilowanie. Z racji różnych wielkości wanien, są one odpowiednio wyprofilowane do ilości wody, którą mają pomieścić. Zapoznaj się z tym aspektem, to ważne jeśli chcesz, aby twoja wanna wolnostojąca szybko napełniała się wodą.

Design

Wybierając wannę może nas przytłoczyć szeroki wybór tego produktu. Trzeba wiedzieć czego się poszukuje i na co zwraca uwagę. Jeśli chcesz, aby twoja wanna była utrzymana w minimalistycznym tonie, zdecydujesz się za pewne na te nisko osadzone na posadzce łazienkowej. Natomiast kształtując swoją łazienkę na styl retro, zwróć uwagę na egzemplarze z ekstrawaganckimi nóżkami, wykonanymi z mosiądzu lub chromowane.

Wybierz swoją wymarzoną wannę

Wybierając wannę idealnie pasującą do twojego pokoju łazienkowego, pamiętaj, aby zapoznać się z materiałem, z którego została wykonana. Określ swoje potrzeby i oczekiwania. Czy potrzebujesz produktu retro czy przeciwnie. Jeśli leżą ci na sercu sprawy ekologiczne zapoznaj się z jej pojemnością i wyprofilowaniem dna.

Zachęcamy również do spradzenia oferty na pozostałe typy wanien.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium